Gdynia Moje Miasto

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania Gdynia, ul. Białostocka 3 poniedziałek 10:00 – 18:00 wtorek - piątek 08:00 – 16:00

Dziś jest : Niedziela, 21 stycznia 2018

Imieniny obchodzi: Agnieszka, Inez, Jarosław

Podstawa prawna funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Gdyni

Podstawę prawną funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania stanowi uchwała Nr XXI/443/12 Rady Miasta Gdyni z dnia 27 czerwca 2012 roku w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na terenie miasta Gdyni oraz wysokości stawek opłat za parkowanie i opłaty dodatkowej, sposobu ich pobierania oraz wprowadzenia opłaty abonamentowej wraz ze zmianami wprowadzonymi uchwałą nr VIII/127/15 Rady Miasta Gdyni z dnia 22.04.2015 o zmianie uchwały w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na terenie miasta Gdyni oraz wysokości stawek opłat za parkowanie i opłaty dodatkowej, sposobu ich pobierania oraz wprowadzenia opłaty abonamentowej (tutaj tekst ujednolicony uchwały wg stanu na dzień 01.07.2015 r.).

AKTUALNOŚCI

2016-12-02 12:25 Ściągnij, zaparkuj, zapłać
Dzięki nowej aplikacji mobilnej od 1 grudnia łatwiej zapłacisz za parkowanie w Gdyni. Nie dość, że obejdzie się bez gotówki, to jeszcze nie trzeba będzie pamiętać o wcześniejszym ładowaniu konta. Pod aplikację wystarczy bowiem podpiąć kartę płatniczą.
City Park App to aplikacja, która umożliwia wnoszenie opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania za pomocą telefonu komórkowego. Prosty system i przyjazny interfejs sprawiają, że płacenie za parking staje się wygodne i szybkie. Aplikacja nie wymaga przedpłat środków. Zamiast tego podpina się do niej kartę – kredytową lub debetową.
Darmowa aplikacja dostępna jest dla systemów IOS, Android i Windows Phone. Po ściągnięciu jej na swój smartfon, w kilku prostych krokach zakłada się i konfiguruje swoje konto. Już chwilę po tym można płacić za postój.
Należy jeszcze pamiętać o odebraniu bezpłatnego identyfikatora potwierdzającego korzystanie z aplikacji. Można to zrobić w Biurze Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania na ul. Białostockiej 3, w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) i w portierniach budynków Urzędu Miasta.
Poza Gdynią z aplikacji można korzystać także w: Augustowie, Bydgoszczy, Bytomiu, Chełmnie, Grudziądzu, Helu, Krynicy Morskiej, Legnicy, Lublinie, Łodzi, Mławie, Nysie, Ostrołęce, Siedlcach, Słupsku, Świeciu, Toruniu, Wąbrzeźnie, Wolsztynie, Wrocławiu i Zgorzelcu.
Więcej informacji: www.cityparkapp.pl
W Gdyni za parking można zapłacić również za pomocą drugiej aplikacji, działającej na zasadzie przedpłaty (pre-paid) - Mobi Parking.

Powrót do komunikatów

Strefy płatnego parkowania w Gdyni|Powiększ Mapę