Gdynia Moje Miasto

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania Gdynia, ul. Białostocka 3 poniedziałek 10:00 – 18:00 wtorek - piątek 08:00 – 16:00

Dziś jest : Niedziela, 21 stycznia 2018

Imieniny obchodzi: Agnieszka, Inez, Jarosław

Podstawa prawna funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Gdyni

Podstawę prawną funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania stanowi uchwała Nr XXI/443/12 Rady Miasta Gdyni z dnia 27 czerwca 2012 roku w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na terenie miasta Gdyni oraz wysokości stawek opłat za parkowanie i opłaty dodatkowej, sposobu ich pobierania oraz wprowadzenia opłaty abonamentowej wraz ze zmianami wprowadzonymi uchwałą nr VIII/127/15 Rady Miasta Gdyni z dnia 22.04.2015 o zmianie uchwały w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na terenie miasta Gdyni oraz wysokości stawek opłat za parkowanie i opłaty dodatkowej, sposobu ich pobierania oraz wprowadzenia opłaty abonamentowej (tutaj tekst ujednolicony uchwały wg stanu na dzień 01.07.2015 r.).

AKTUALNOŚCI

2017-07-17 20:11 Nowe parkomaty już na kartę
Gdynia wymienia parkomaty. Na początek jest to 7 nowych urządzeń m.in. na skwerze Kościuszki i na parkingu pod Muzeum Miasta Gdyni. Jeszcze w tym tygodniu pojawi się 30 nowych parkomatów. W kolejnych tygodniach automatów będzie przybywać, tak, by wszystkie, a jest ich na terenie miasta blisko 200, zostały wymienione do końca sierpnia.

Nowe parkomaty charakteryzują się dużym kolorowym ekranem i większym panelem solarnym. Są wyposażone w klawiaturę, niezbędną do obsługi biletu elektronicznego, który pojawi się w drugiej części roku. – tłumaczy Karol Kozak, Kierownik Samodzielnego Referatu Strefy Płatnego Parkowania. Sporym ułatwieniem jest fakt, że we wszystkich wymienianych urządzeniach jest opcja płacenia kartą. Zarówno w formie dotykowej, jak i przy użyciu numeru PIN.

Termin zakończenia modernizacji samych urządzeń to koniec sierpnia. Ponadto we wrześniu rozpoczną się prace nad wprowadzeniem w życie oprogramowania do wnoszenia opłaty dodatkowej bezpośrednio w parkomacie, usługi e-biletu, a także serwisu miejskiego w parkomacie. Przewidywany czas zakończenia prac to styczeń 2018 roku.

Do pobrania:
[PDF] Schemat opłat

źródło: gdynia.plPowrót do komunikatów

Strefy płatnego parkowania w Gdyni|Powiększ Mapę