Nowe funkcje parkomatów strzałem w dziesiątkę!

Od 1 marca kierowcy w Gdyni w pełni mogą korzystać z nowych funkcji parkomatów. Wirtualnych e-biletów, czyli takich, których nie trzeba drukować i wracać z nimi do samochodu, w ciągu dwóch tygodni wystawiono blisko 5 tysięcy. Strzałem w dziesiątkę okazała się możliwość dokonywania płatności kartą, blisko 30 proc. transakcji odbywa się dziś poprzez płatność bezgotówkową.

W przeciągu 2 tygodni (od 12 do 23 marca) w gdyńskich parkomatach dokonano 88.193 transakcji zakupu biletów z czego:

• 4919 z wpisanymi numerami rejestracyjnymi – czyli takich biletów, których nie trzeba drukować i wracać z nimi do samochodu (tzw. e-bilet). Daje to ok 5,5 % wszystkich transakcji dokonywanych poprzez parkomaty.
• ok. 27 procent transakcji dokonywanych było przy pomocy karty płatniczej, z tego 19 % bezstykowymi kartami typu paypass a 8% kartami z chipem.

Parkowań opłaconych poprzez telefon komórkowy (różnymi kanałami: aplikacją, wysyłając smsa, dzwoniąc na dedykowany numer, czy też używając krótkiego kodu USSD) było w tym czasie 13845.

Warto też przypomnieć, że w zmodernizowanych parkomatach możliwe jest też uregulowanie przy pomocy karty płatniczej opłaty dodatkowej bez konieczności udawania się do biura Strefy Płatnego Parkowania.

Kolejną nowością było uruchomienie sprzedaży abonamentów przez Internet. Ok. 5 procent wydawanych abonamentów to te zakupione w dedykowanym sklepie internetowym dostępnym na stronie: www.sppgdynia.pl.
Poprzez sklep internetowy można zakupić abonament ogólnodostępny na dowolną liczbę dni, pozwalający parkować w każdym miejscu SPP oraz przedłużyć posiadany abonament dla mieszkańca lub osoby niepełnosprawnej.

To był drugi etap modernizacji urządzeń gdyńskiej Strefy Płatnego Parkowania. We wrześniu 2017 r. we wszystkich parkomatach wprowadzono możliwość dokonywania płatności kartą bankową. Okazało się to strzałem w dziesiątkę: dziś już blisko 30 proc. transakcji odbywa się poprzez płatność bezgotówkową.

Zupełną nowością w skali kraju jest z kolei moduł informacji miejskich udostępnianych na ekranie parkomatów. Wszystkie wyposażone zostały w duże kolorowe wyświetlacze, które służą do zapoznania się z turystyczną ofertą Gdyni.

2018-04-04T10:29:23+00:00 04/04/2018|

Strefa Płatnego Parkowania w Gdyni