Trwa wymiana parkomatów

W tym tygodniu na gdyńskich ulicach stanęło 36 nowych parkomatów, które zastąpiły wysłużone automaty przyjmujące banknoty. Nowe urządzenia mają możliwość płatności kartami bankowymi (bezstykowymi i z chipem). Dla bezpieczeństwa kupującego nie trzeba wprowadzać kodu PIN.

W pierwszych dniach od włączenia usługi płatności kartą co piąta dokonana opłata odbywała się przy jej użyciu. W tym 1 na 3 transakcje była dokonywana kartą z chipem, a pozostałe przy użyciu kart zbliżeniowych.

Zarząd Dróg i Zieleni systematycznie pracuje nad uruchomieniem funkcji płatności kartą we wszystkich parkomatach. Każdego tygodnia będzie się pojawiało ok. 30 zmodernizowanych urządzeń, dostosowanych do płatności kartą bankową. Operacja wymiany i modernizacji parkomatów zakończy się pod koniec sierpnia. Po tym czasie rozpoczną się prace wdrażające kolejne usługi, którymi będą m.in.: e-bilet, możliwość wnoszenia opłat dodatkowych bezpośrednio w parkomacie czy wykorzystanie nadrukowanego kodu QR na bilecie dla ponownej, nowej transakcji.

Źródło: gdynia.pl

2018-04-05T12:43:24+00:00 28/07/2017|

Strefa Płatnego Parkowania w Gdyni